RAGNARÖK ONLINE Site officiel : www.ragnarokeurope.com

Jump to content


Bard Meslek Değişimi

Job Meslek Değişim Archer Bard Lutie Snowman change Snowysnow Quest

2 replies to this topic

#1 Bardullah

  Poring

 • Members
 • Pip
 • 12 posts

Posted 16 April 2013 - 03:30 PM

Merhaba arkadaşlar, Bard olmak isteyenlerin işine yarayacak bir rehber yapayım dedim.
Bard olduğunuz taktirde çoğu parti sizi arayacaktır çünkü Bragi(Magical Strings) ve Exp Song şarkıları ile birçok partinin işini kolaylaştırmış olacaksınız. Magical Strings müziği ile skill cooldown'ını (gerçekleştirme süresi) azaltmış olursunuz. Exp Song ile de o alanda kesilen canavarlardan gelen exp miktarını arttırmış olursunuz. Çok güçlü gibi durmayan Bard, skilleriyle birçok yerde insanların imdadına yetişecektir. Genelde partidekileri güçlendirici yetenekleri/şarkıları bulunmaktadır. Konunun asıl açılma amacından daha fazla çıkmamak için burada kesiyorum ve nasıl Bard olacağınızı anlatmaya başlıyorum.

Öncelikler bir Archer'ınız olmalı ve job level'ı 40+ olmalıdır. Bard olmak istediğinizi NPC'ye bildirdikten sonra size Snowysnow ile arkadaş olmanızı söyleyecek ki bu da demek oluyor ki Snowysnow Questini de yapmanız gerekiyor. Şimdi bunları nasıl yapacağınızı tek tek anlatacağım.

-Gereken Eşyalar-

Posted Image Hinalle x1

veya

Posted Image Ment x1

veya

Posted Image Singing Flower x1

veya

Posted Image Illusion Flower x1

veya

Posted Image Witherless Rose x1

veya

Posted Image Izidor x1

veya

Posted Image Aloe x1

veya

Posted Image Frozen Rose x1

Bu çiçeklerden birini alıp Bard'a gitmeniz gerekiyor. Witherless Rose haricindeki diğer çiçekleri canavarlardan veya bitkilerden düşürebilirsiniz. Witherless Rose'u ise çeşitli NPClerden satın alabilirsiniz.

Ayrıca çeşitli odunlar toplayarak da Bard olduktan sonra sizi Bard yapan NPC'den sizin için bir müzik aleti yaptırabilirsiniz. Questi yapmadan önce oraya bakmanızı öneririm çünkü questten önce gereken odunu ve miktarını temin etmeniz gerekmektedir. Bunu yazının alt tarafında ayrıntılı olarak görebilirsiniz.1-)

Posted Image
Comodo (226,123)

Çiçeklerden birini aldıktan sonra Comodo'da bulunan Roaming Bard'a gidiyoruz. Kendisine çiçeği verdikten sonra Snowysnow Quest'e başlayabilirsiniz.


-Snowysnow Quest-

Bu questte Mr. Snowman ile arkdaş olacağız. Sonrasında tekrar Roaming Bard'a gideceğiz.

Gereken Eşyalar:

Posted Image Squid Ink x1
Posted Image Sticky Mucus x1

Lutie'ye sizi teleportlayacak herhangi bir Kafra yok. Gidebilmenin tek yolu Al de baran'a gidip (167, 168) de bulunan Noel Baba ile konuşup "Move to Lutie" seçeneğini seçiyoruz. Sizi ışınladıktan sonra bir üstteki haritaya yürüyoruz ve Lutie'ye gelmiş oluyoruz.2-)

Posted Image
Lutie (133,112)

Snowman ile konuşup "Snowysnow?" seçeneğini seçiyoruz. Kendisi Poze ile görüşmemizi isteyecek.3-)

Posted Image
Lutie (189,275)

Haritada sağ üstte bulunan evin (189, 275) içine girip oradaki kızla konuşuyoruz.4-)


Posted Image
Lutie (133,112)

Tekrar Snowman ile görüşüyoruz. Unutmayın, her konuştuğumuzda "Snowysnow?" seçeneğini seçeceğiz.
5-)

Posted Image
Lutie (117,303)

Kendisi ile konuştuğumuzda bize Uncle Hairy Cantata'ya gitmemiz gerektiğini söyleyecek.6-)

Posted Image
Lutie (177,236)

Kendisi ile konuştuğunuzda quest başında gerekli eşyalar olarak yazdığım Squid Ink ve Sticky Mucus u bizden isteyecek. Aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz.7-)


Posted Image
Lutie (122,159)

Evin içinde bu teyze ile konuşuyoruz. Bizden Roughest Salt isteyecek.8-)

Posted Image
Lutie (133,112)

Snowman ile konuştuğumuzda bize Roughest Salt'ı verecek. Herhangi bir eşya alamazsanız merak etmeyin. Elle tutulur bir şey almıyorsunuz zaten.9-)

Posted Image
Lutie (122,159)

Roughest Salt'ı kendisine verdikten sonra bize paylanço ile görüşmemiz gerektiğini söyleyecek.10-)

Posted Image
Lutie (147,136)

Paylanço ile konuşup Snowman'i sorun. Size iki çocukla konuşmanız gerektiğinizi söyleyecek.11-)

Posted Image
Lutie (207,169)

Buraya gittiğinizde ilk önce erkek çocuk ile konuşun. Sizi kız kardeşine yönlendirecek. Kız çocuk ile konuştuktan sonra tekrar Snowman'e gideceğiz.12-)


Posted Image
Lutie (133,112)

Snowman ile son konuşmamızı yaptıktan sonra kendisiyle arkadaş olmuş olacağız. Size aşağıdakilerden birini hediye edecek.

Posted Image Candy
Posted Image Candy Cane
Posted Image Piece of Cake
Posted Image Well-baked Cookie


Snowman ile arkdaş olduk ve Snowysnow Quest'ini yapmış olduk. Şimdi tekrar Comodo'ya giderek Bard olmak için gereken son adımları yapabiliriz.13-)


Posted Image
Comodo (226,123)

Bard ile konuşuyoruz. Kendisi bize şarkı söyleyecek ve bizden de aynısını söylememizi isteyecek. Bunu yaparken dikkatli olmalısınız. Kendisi nasıl söylüyorsa biz de onun gibi söyleyeceğiz, daha doğrusu yazacağız.
Dikkat etmeniz gereken bir konu da noktasına, virgülüne kadar aynı şekilde yazmanız gerekiyor. Büyük harf varsa büyük harf, nokta veya virgül varsa da nokta ve virgül koyarak yazacağız.

Örneğin:

Güller kırmızıdır,
Menekşeler mor,
Sovyet Rusya'da,
Her şey zor.

Şarkının sözlerini doğru yazdıktan sonra Bard olmuş olacaksınız. İsterseniz enstürmanınızı da kendisinden temin edebilirsiniz. Bunu yapmak için hangisini istediğinizi seçmelisiniz. Her birine ayrı bir odun çeşidi getirmeniz gerekiyor. Unutmayın, bu odunları questleri yapmadan önce temin etmelisiniz. Onun listesi de şöyle:

Posted Image Lute [2] için 60 tane Fine-grained Trunk Posted Image

Posted Image Mandolin [2] için 60 tane Solid Trunk veya 60 adet Barren Trunk Posted Image

Posted Image Violin [3] için 60 tane Trunk Posted Image

Posted Image Harp [2] için 60 tane Fine-grained Trunk Posted Image VE Job Levelınızın 50 olması gerekmektedir.


ARTIK BARD OLDUNUZ ENSTÜRMANINIZIN AKORUNU YAPMAYI UNUTMAYIN /heh
Having fun is more important then leveling!

#2 Keysersoze

  Poring

 • Members
 • Pip
 • 10 posts

Posted 16 December 2014 - 05:51 PM

Bilemiyorum. Oyunda tek olan player ların işine yarayacak bir meslek gibi durmuyor.

Çalışma güzel olmuş. Keşke diğer mesleklerde de bu tür şeyler açıkça yazılabilse...

#3 Walterwag

  Poring

 • Members
 • Pip
 • 1 posts

Posted 03 March 2017 - 11:03 PM

Автомобиль - это отличное средство экономии времени, комфорта и презентабельности. Каждый автолюбитель знает, насколько важна безопасность при вождении. К сожалению, для безопасность влияет обилие факторов. Исключая стандартного человеческого фактора, опасность подстерегает вдруг для дороге, беспричинно и в механике машины. Всетаки который бы мог подумать, какую важную занятие около вождении играет автомобильный коврик. Такая незначительная деталь, некачественно выполненная сиречь не подходящая к автомобилю, может привести к фатальным последствиям. Чуть съехал коврик alias нога скользнула сообразно покрытию - и всегда промахнулись пропускать тормоза. К выбору такой детали тоже нужно приличествовать с умом и практичностью. Для сайте http://car-tex.ru/ представлено множество качественных автоковров, сделанных специально около каждую образец машины.
Сайт магазина представлен в сдержанном и лаконичном дизайне, благодаря чему глаза не будут разбегаться, а мысли будут направлены для конкретные действия. Интерфейс много прост и понятен с первого взгляда. После счет продуманного вида сайта любая покупка не займет много времени. Страшно удобно, что на главной странице зараз предоставлен поиск по маркам автомобиля. Таким образом, не нуждаться искать в куче моделей автоковриков, выискивая подходящие почти ваш автомобиль. Когда вы знаете конкретную образец коврика, то с через поиска по сайту сможете бегло встречать то, сколько вам нужно. Также для главной странице удачно расположен фотоальбом. Свободно мгновенно представить, якобы будет казаться коврик в вашей машине.
Эпизодически бывает надо задать урок или связаться с продавцом. Для этого в шапке сайта поглощать кнопка задать проблема, где заполнив специальную форму, вам безвыездно разъяснят. Буде нужно написать электронное послание или позвонить, то в разделе контактной информации найдете весь интересующее вас. Также удобно там прикреплена карта месторасположения магазина. На сайте позволительно обещать обратный звонок. В специальной форме выбираете день недели и сезон, удобное чтобы разговора, указываете номер телефона, и вам перезвонят. Такая система удобна чтобы тех, который миллион работает и часто забывает о своих личных делах.
Беспричинно якобы лавка нередко работает с оптовыми покупателями, для них создан раздел «оптовикам». Здесь вы сможете узнавать с особыми условиями: интеграция сайтов, логистика иначе поручение образцов. Для любых покупателей столоваться деление, где можно узнать возможности доставки и оплаты. Зайдя в раздел видов ковролинов, позволительно на фотографиях увидеть каждый образец. Коврики представлены на фотографиях с лицевой и тыльной сторон, а также показаны весь крепежные элементы.
В каталоге автоковрики разделяются для три категории:
1. Эконом - это бюджетные коврики, которые можно использовать в летний промежуток года. Изготовлен из специального двухслойного ковролина. Обычно они представлены в одном темно-сером цвете.
2. Комфорт - это универсальные коврики для любого сезона, совмещающие в себе среднюю цену и достойное качество. Производятся из специального автомобильного ковролина, такой материя используют знаменитые европейские брэнды. Трехслойный тафтинговый вещество на вспененной резине. Хорошо впитывают воду, могут побеждать в себе накануне 4 литров. Изготавливаются в нескольких цветовых вариациях.
3. Люкс - это качественные, изысканные и практичные всесезонные коврики. Изготавливаются из того же материала, что и комфорт, однако имеют более тесный и возвышенный ворс. Тафтинговый трехслойный на вспененной резине коврик также может удерживать под 4 литров воды. Дозволительно выбрать взаперти из трех представленных цветов.
В стандартный комплект входят 4 коврика: водительский, пассажирский и два задних. Также заодно с задними идет тоннель - это перемычка, связывающая их. Обязательной комплектацией являются крепежи и подпятник чтобы водителя.
Грызть возможность заказать дополнительные опции. Например, цветную окантовку сиречь изменить масть вышитого логотипа. Вместо логотипа есть мочь выбрать свою надпись. Заказать раскомплектовку: только передние или задние, которые могут фигурировать слитные.
Буде вдруг вашей машины не оказалось в каталоге, то это не проблема. На сайте перехватить добро сообразно изготовлению ковриков по индивидуальному заказу.
Однако коврики четко подходят сообразно размерам к автомобилю. Не сдвигаются и не создают аварийных ситуаций благодаря креплениям и нескользящему ворсу. коврики volkswagen tiguan

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users